תחום המזון הולך ומתפתח וגם בישראל לפעמים נאלצים צדדים שונים להסתייע בהכרעת בית המשפט על מנת ליישב חילוקי דעות ומחלוקות.

על מנת לסייע לבית המשפט ולצדדים לבחון את הטענות המובאות בפני בית המשפט החלתי לשמש כעד מומחה קולינרי. וללוות לקוחות הזקוקים לחוות דעת מקצועית הקשורה בתחום הקולינריה שהוא תחום המומחיות שלי.

כמי שמלווה כמה עשרות שנים לקוחות בתחום ממסעדות, יצרנים ועד למפעלים לייצור מזון , מכיר את התהליכים, האילוצים והמגבלות המשפטיות והחוקתיות המחייבות לקוחות בתחום, אני מאפשר ללקוחות שמזמינים אותי לתת עדות להתייחס באופן ענייני לטענות ולאמת /לסתור את אמיתותן בצורה אובייקטיבית.

אני מחזיק בתעודת עד מומחה מטעם בתי המשפט בארץ והראשון לספק עדות בתחום הקולינרי.

האתיקה המקצועית מחייבת אותי לספק מידע מקצועי אמין ואיכותי ללא פשרות ומסיבה זו אני מתעקש לבחון את העובדות בטרם מסירת העדות שלי לבית המשפט.

לשמחתי בית המשפט מקבל את המלצותי ודעתי ברצינות ומתחשב בהן בבואו לקבוע ולפסוק את הכרעת הדין.

אני שמח נרגש להעניק סיוע לעסקים בתחום הקולינרי ולהגיע כעד מומחה קולינרי להעיד בבית המשפט או להגיש חוות דעת כתובה ומפורטת בהתאם לצורך.


אודותינו

הבעלים: שף מחקר ופיתוח גלעד דולב ובעל תעודת דירקטור מוסמך. החברה מציעה שירותים, לחברות בתחום המזון, בפיתוח מוצרים חדשים ושידרוג מוצרים קיימים. באיזרוח מוצרים מחו"ל לטעם המקומי. עזרה בשינוי סוגי כשרויות. ביקורות למכרזים ועזרה בהכנתם. ביקורות של בטיחות מזון, ומציאת פיתרונות. 

הדרכות

אחת הבעיות הגדולות של החברות, היא חוסר הזדהות של עובדיה עם מוצרי החברה. הבעיה היא שעובדי החברה לא קונים ולא ממליצים על המוצרים ולעיתים רבות גם כלל לא מכירים את מגוון מוצרי החברה. צוות המכירות לא יודעים לפצח לקוח מוסדי או שף במסעדה, אנחנו נעזור לכם ונלווה את האיש מכירות לצורך זה.

פרטי יצירת קשר

יפה ירקוני 4, ראש העין 4861163 

טלפון: 03-9014949

נייד: 054-7733738