ייעוץ קולינרי - מהו תחום האחריות

מסעדות ועסקים רבים בתחום המזון נפתחים חדשות לבקרים.
רק אחוז קטן מהם מצליח לשרוד. 
עקרונות רבים מבדילים בין עסקים העוסקים בתחום ההסעדה לעסקים אחרים.

המזון מהווה חלק מגופנו - רבים אומרים ש"אתה מה שגופך אוכל" ולכן קיימת חשיבות עצומה לאיכות המזון, המרכיבים השונים שלו, התנאים ההיגיינים שבהם הוא מיוצר ומבושל והכי חשוב - האם הוא ערב לחיך.
יש לזכור כי הרבה אנשים לומדים לבשל, אך ללא ייעוץ קולינרי הם יתקשו לתפעל עסק משגשג בתחום המזון.
יעוץ מזון הינו חלק אינטגרלי מתפקודה התקין של מסעדה מצליחה, וגם שפים מנוסים נעזרים לעתים בשירותי יועץ קולינארי חיצוני על מנת להציע למצויינות בתחומם.

.

.

 מהו יועץ קולינרי 
יועץ קולינארי הינו אדם המתמחה בתחום המזון ובעקרונות השונים ההופכים מזון ל"טעים" ומעוררים את בלוטות הרוק בפה רק ממבט או ניחוח של המנה המוגשת.
לא מדובר רק בשף, אלא במומחה לתחום המזון, המכיר גם את הניואנסים הקטנים בתחום זה, לרבות שילוב של תבלינים, מהי המידה הנכונה שיש להוסיפם לכל מנה, שילוב טעמים ואפילו הגשה של המנה כשהיא מוכנה לסועד.

 מה תפקידו של יועץ קולינרי

יועצים קולינריים מצטרפים למסעדה במספר שלבים בהתפתחותה. לעתים מסעדה החדשה הנפתחת ומעוניינת להתהדר במעדני שף פונה ל-יועץ מזון על מנת לבנות את סוגי המנות שיקבעו קונספט זה או אחר למקום, התאמת המנות העיקריות לתוספות, קשרים עם ספקי מזון איכותי, והכשרה של צוות המטבח.

במקרים רבים יועץ קולינרי בתחילת דרכה של המסעדה ימליץ גם על הציוד שהמסעדה תצטרך בהתאם לסוג המנות שהיא מגישה, גודלה וצרכיה המיוחדים.

גם מסעדות קיימות נעזרות בשירותיו של יועץ מזון, במיוחד כאשר מנות רבות מוחזרות למטבח, או מתוך ניסיון לשפר את המנות הקיימות ולהוסיף להם טוויסט מיוחד, כפי שרק שף מנוסה יכול לעשות. 

 איך יועץ קולינארי יכול לתרום למסעדה שלך
העסקת אדם מומחה בתחום יכולה להפוך את העסק משירותי קייטרינג המוגשים על צלחת, למסעדת גורמה בעלת קונספט יחודי. גם רשתות מזון גדולות בארץ ובארצות הברית נעזרות בשירותים אלה על מנת להתפתח, לגוון את המנות ולהוסיף גרסאות חדשות למנות קיימות. לעתים מדובר במרכיב אחד בודד שהופך את המנה למצליחה, וניסיון של שנים רבות הופך את היועצים הקולינרים למומחים בתחומם, ומעניק למסעדה יתרון תחרותי על מסעדות אחרות שאינן נעזרות בשירותי ייעוץ קולינרי.

 בוחרים יועץ קולינרי
לפני שאתם סוגרים חוזה התקשרות עם יועץ מזון חשוב לבדוק כי הסגנון שלו מתאים לאופי המסעדה.
שפים מסויימים מתמחים במזון גורמה בסגנון מזרחי, ואחרים דווקא במנות המסורתיות של עדות אשכנז. 
שף מומחה ידע להעניק לכם ייעוץ קולינרי לא רק ברמת המזון עצמו, אלא גם בניהול השוטף של המסעדה, ואפילו לחסוך לך כסף בטווח הרחוק עם איתור מנות בזבזניות המיוצרות ממרכיבים שאינם נותנים ערך מוסף למנה.
רצוי לבחור בשף מוכר הפעיל בצורה אקטיבית בתחום, ולא רק בבעל מסעדה שנכשל בעצמו ועבר הסבה מקצועית. 

.

אודותינו

הבעלים: שף מחקר ופיתוח גלעד דולב ובעל תעודת דירקטור מוסמך. החברה מציעה שירותים, לחברות בתחום המזון, בפיתוח מוצרים חדשים ושידרוג מוצרים קיימים. באיזרוח מוצרים מחו"ל לטעם המקומי. עזרה בשינוי סוגי כשרויות. ביקורות למכרזים ועזרה בהכנתם. ביקורות של בטיחות מזון, ומציאת פיתרונות. 

הדרכות

אחת הבעיות הגדולות של החברות, היא חוסר הזדהות של עובדיה עם מוצרי החברה. הבעיה היא שעובדי החברה לא קונים ולא ממליצים על המוצרים ולעיתים רבות גם כלל לא מכירים את מגוון מוצרי החברה. צוות המכירות לא יודעים לפצח לקוח מוסדי או שף במסעדה, אנחנו נעזור לכם ונלווה את האיש מכירות לצורך זה.

פרטי יצירת קשר

קשת 38 ראש העין 4861163 

טלפון: 03-9014949

נייד: 054-7733738