אוכל ישראלי מהו?

זה חומוס וזאת פיתה, אתה יכול לנגב בסיבוב או ישר, עם או נגד כיוון השעון. אל תתבייש, ככה זה פה, מנגבים יחד מהצלחת המרכזית" (איך לעזאזל מסבירים באנגלית מה זה "ניגוב" לאירופאי?).

יש כל מיני דרכים לדון בסוגיה הזאת. אפשר לבחון אותה מהכיוון של מה אוכלים בישראל, אפשר לבדוק מה מופיע בתפריטים ישראליים במסעדות בעולם ואז חומוס, פלאפל וניגובים יכולים לספק תשובה סבירה.. כששואלים אותי מה זה אוכל ישראלי, אני באמת רוצה למצוא מאכל או סגנון שאנחנו תרמנו, ולא משהו שהחרמנו.

פלאפל? תשכחו מזה. פלאפל זה לא שלנו וגם שקשוקה, חומוס וסלט ערבי אינם שלנו. אנחנו אולי עושים את זה מצוין, יש לנו גירסאות משלנו ואנחנו מאוד אוהבים את כל המאכלים האלה, אבל זה לא שלנו. קשה לי להגיד את זה שאין דבר כזה אוכל ישראלי.

אני יכול בקלות להסביר מה זה אוכל יהודי ומה מקורו. חמין/צ'ולנט הוא משהו שעובר בקווי אורך ורוחב ההיסטוריה והגיאוגרפיה של העם היהודי. מזרחיים או אשכנזים, לכל עדה יש את הסגנון שלה, התיבול שלה והמרכיבים שלה. אבל כל בית יהודי טוב צריך היה אוכל לשבת שיהיה מזין, עשיר, חם ומנחם, ושההכנה שלו תסתיים לפני כניסת השבת. החברים הגויים שלי טוענים שהכי יהודי זה מרק עוף ושהוא נחשב לאחד הסודות הכי שמורים של המוסד. חברים יקרים, כבודו של האוכל היהודי במקומו מונח, אבל יש בו משהו גלותי, ואנחנו מחפשים אוכל ישראלי.

מה בכל זאת יש לנו פה?. האוכל שיש לנו כאן במטבחים הביתיים ובמסעדות הוא מהעשירים והמגוונים בעולם. לדעתי, ניו יורק ולונדון הם שני המקומות היחידים שיכולים להתחרות בשפע ובמבחר שלנו. אבל מה שאין שם ופה יש זה פולניות שמכינות קוסקוס וחריימה, טוניסאיות שמכינות גפילטע פיש, רומניות שמכינות קובה, יש מעט מאוד מטבחים מהעולם שלא מקבלים ייצוג אצלנו.

ממבט מקרוב אני יכול לומר, שישראלים הם מהזן המעיז, ולא החושש  מחדשנות ומטעמים חדשים.

עוד יהיה לנו מטבח משלנו. אני פשוט חושב שבכמה עשורים אין סיכוי להטביע איזשהו חותם, קולינרי או אחר.

קיבוץ גלויות יש לנו, שפים מוכשרים ויצירתיים יש לנו, חומרי גלם משובחים יש לנו ואנחנו ללא ספק עם שאוהב לאכול ונותן כבוד לאוכל. וסבלנות

אבל מה?! בסוף תמיד כל אחד רוצה לחזור לבית. ולכל אחד יש את הבית שלו. בשביל ישראלים, שגרים תקופה מסוימת בניכר, ישראלי זה קוטג' (ובכלל מוצרי חלב) ומלפפונים קטנים. זיתים טובים ומאפים משגעים. לקטגוריה הזו מצטרפים כמה מוצרים מיוחדים וייחודיים : שקדי מרק, פתיתים ו...במבה. הידעתם שבחו"ל (אפילו במסעדות נחשבות), פתיתים נקראים "קוסקוס ישראלי"? והאם ידעתם שיש אפילו תחרות על הפלאפל הטוב ביותר בשדרה? הידעתם שרשתות בתי מלון הכניסו לתפריט שלהם בארוחות הבוקר ארוחה ישראלית. כשאני רוצה הביתה, מדובר תמיד בטעם של סלט ירקות קצוץ קטן, לחם אחיד וחמאה. ובאותה נשימה זה גם קוסקוס פתיתים או מרק עוף. ואחרי הארוחה - כוס של תה חם עם נענע.

לסיכום: אוכל ישראלי זה המון זיכרונות, זה מיגוון של טעמים מכל העדות גם יחד ויחד עם זאת לאט לאט אנחנו בונים מותגים משלנו, אבל סבלנות זה לא נבנה ב-60 שנה זה נבנה במעט יותר זמן. 

פלפל.דולב אסטרטגיה קולינרית.jpg

אודותינו

הבעלים: שף מחקר ופיתוח גלעד דולב ובעל תעודת דירקטור מוסמך. החברה מציעה שירותים, לחברות בתחום המזון, בפיתוח מוצרים חדשים ושידרוג מוצרים קיימים. באיזרוח מוצרים מחו"ל לטעם המקומי. עזרה בשינוי סוגי כשרויות. ביקורות למכרזים ועזרה בהכנתם. ביקורות של בטיחות מזון, ומציאת פיתרונות. 

הדרכות

אחת הבעיות הגדולות של החברות, היא חוסר הזדהות של עובדיה עם מוצרי החברה. הבעיה היא שעובדי החברה לא קונים ולא ממליצים על המוצרים ולעיתים רבות גם כלל לא מכירים את מגוון מוצרי החברה. צוות המכירות לא יודעים לפצח לקוח מוסדי או שף במסעדה, אנחנו נעזור לכם ונלווה את האיש מכירות לצורך זה.

פרטי יצירת קשר

יפה ירקוני 4, ראש העין 4861163 

טלפון: 03-9014949

נייד: 054-7733738